Виховна година „Як жити в світі, в якому є ВІЛ“

29 листопада 2018 року практичним психологом Нікітенко Т.П. та вихователем Карпенко Ю.О. за спільно створеною методичною розробкою проведено виховну годину „Як жити в світі, в якому є ВІЛ“ з учнями, які проживають у гуртожитку ПТУ № 36 смт Новгородка, за дієвої підтримки методиста Вілівчук І.С.

  • Один мудрець сказав: „Якщо ти не знаєш ні себе, ні супротивника — ти програєш. Якщо ти знаєш тільки себе, можливо, ти виграєш. Якщо ти знаєш і себе, і супротивника — перемога буде на твоєму боці“

 

Під супротивником ми маємо на увазі ВІЛ/СНІД: про нього потрібно знати все, щоб убезпечити насамперед себе, адже 1 грудня – Міжнародний день порозуміння з ВІЛ-інфікованими.

Учні дізналися  про творця „червоної стрічки“- міжнародного символу боротьби зі СНІДом- американського художника Франка Мура та символічне значення її кольору. Адже червоний – колір крові, однієї з рідин людського тіла, в якій міститься вірус, але так само і символ „кровного братерства“, і пристрасті. Кожен учасник заходу отримав „червону стрічку“, яку напе-редодні виготовили учні групи 50 к (класний керівник Макусінська І.О.) Потім переглянули відеоролики про шляхи передачі ВІЛ/СНІД та взяли участь в анкетуванні, яке показало розуміння ними актуальності проблеми.

Під час виконання вправи „Жити поруч“ учасники заходу спробували уявити свою поведінку, коли б вони дізналися, що близька чи рідна їм людина інфікована ВІЛ. А вправа „Ситуації, в яких ми ризикуємо“ показала, що діти готові підтримати, віднестися з розумінням та співчуттям до ВІЛ-позитивних однолітків.

Учні проаналізували притчу „Про морську зірку“ та зрозуміли, що своїм теплом, співчуттям та підтримкою здатні змінити життя інших людей на краще.

 

Керівник гуртка декоративно-ужиткового мистецтва Вілівчук І.С. провела майстер-клас з розфарбовування імбирно-медових пряників на знак підтримки ВІЛ-позитивних людей, яким наші учні подарували частинку тепла своїх сердець.

 

Всі учасники заходу зробили висновок: „ Давайте будемо, як сонце, яке світить і для здорових, і для хворих на ВІЛ, тобто для всіх“.

Добавить комментарий